Skup złomu często kojarzy nam się z oddawaniem puszek po napojach, ale to nie wszystko co można tam zanosić. Wiele osób nie wie jednak jakie rzeczy zbiera skup złomu i ile można na tym zarobić.

Znajdź w domu stal i aluminium

Są to jedne z podstawowych surowców, które są zbierane przez skup złomu. Dzięki temu możemy zanieść tam właśnie puszki po napojach, felgi od samochodów czy stare rury hydrauliczne, które mogą się pojawić podczas remontu. Jeśli wymieniacie stare garnki stalowe, na nowe i trochę lżejsze, to te zużyte możecie również wywieźć na skup złomu. Niezwykle cenna jest również cyna, miedź i mosiądz. Za przedmioty wykonane z tych materiałów dostaniecie znacznie więcej gotówki. W przypadku realizacji remontu generalnego i wymiany instalacji elektrycznej, stare kable miedziane także możecie wywieźć na złomowisko.

Skup złomu

A może stare sprzęty domowe?

Stare komputery, ich części, drukarki i skanery mają w sobie stopy metali i można je oddawać na skup złomu, ale tylko odpowiednio do tego przygotowany. Podobnie jest z innymi sprzętami elektronicznymi. W wielu miejscowościach znajdziecie skup złomu elektronicznego. To właśnie tam oddacie wszelkiego rodzaju e-złom, albo elektrośmieci. Nie tylko komputery się zaliczają do tej kategorii. Będą to też wszystkie płyty główne, karty sieciowe albo płyty CD i DVD. Pamiętajcie, że takich przedmiotów nie powinno się wyrzucać do normalnych kontenerów.

Dowiedz się więcej: Co można sprzedać na skupie złomu?

Co zrobić z częściami samochodowymi?

Wiele osób pewnie wie, że niesprawny samochód, którego nie da się już naprawić, oddaje się właśnie na skup złomu. Często możemy się nawet spotkać z ulotkami, które zostawiane są za wycieraczką. Możecie też sprzedać tam pojedyncze części samochodowe. Jeśli decydujecie się na samodzielną wymianę akumulatora to ten stary przetransportujcie właśnie na skup złomu. Bez problemu oddacie tam też felgi stalowe i aluminiowe. Jeśli szukacie tanich części zamiennych do waszego auta to złomowisko ma często super okazje. Możecie dostać na nim działające elementy w o wiele atrakcyjniejszych cenach niż w sklepach albo serwisach samochodowych.

Jak widzicie sporo przedmiotów, które mamy w domach, ale których nie używamy, można oddać na skup złomu i zdobyć trochę dodatkowej gotówki. Nie bójcie się korzystać z tego rozwiązania, ale wcześniej sprawdźcie koniecznie jakie materiały przyjmuje skup niedaleko waszego miejsca zamieszkania.