Skupy złomu są w dzisiejszych czasach bardzo popularne ze względu na wzrost świadomości ludzi na temat ochrony środowiska naturalnego, recyklingu i ekologii. Oddając złom nie tylko dbamy o planetę, ale również zarabiamy pieniądze i pozbywamy się odpadów zalegających w naszym domu czy na terenie firmy. Rozwiązanie praktycznie pozbawione jest jakichkolwiek wad. Warto jednak wiedzieć, co możemy oddać do złomu, a czego z pewnością w skupie nie przyjmą. Dzięki temu oszczędzimy czas i unikniemy nieporozumień.
Spis treści:
Co oddajemy do złomu?
Złom stalowy należy do najcenniejszych surowców wtórnych ze względu na mnogość ponownego wykorzystania. W skupie złomu z pewnością pozbędziemy się między innymi:
- metalowych narzędzi
- rur
- elementów konstrukcji stalowych
- przedmiotów wykonanych ze stali nierdzewnej
- prętów zbrojeniowych
- metalowych odpadów komunalnych
- blachy stalowej
- elementów nadwozia pojazdów
- części maszyn rolniczych oraz ich komponentów
Oddamy wszystkie metalowe przedmioty, nawet te skorodowane czy pokryte farbą. Także metale zawierające domieszki innych związków, np. cynku, miedzi, ołowiu, aluminium bądź niklu. Wówczas mamy do czynienia ze skupem metali kolorowych. Takimi odpadami są więc między innymi:
- puszki
- miedziane kable
- garnki mosiężne lub aluminiowe
- żaluzje i rolety
- chłodnice, akumulatory, silniki aut
Jeśli mamy jakąkolwiek wątpliwość co do przyjęcia danych surowców wtórnych, zawsze warto zadzwonić do wybranego skupu złomu i spytać.
Masz wątpliwości czy oddać złom? Dowiedz się ile można zarobić oddając złom?
Czego nie można oddać do złomu?
Punkty skupu nie przyjmują monet, nawet tych od dawna nieużywanych, a także wszystkich odpadów metalowych, przy oddaniu których wymagane jest specjalne pozwolenie. Mowa o:
- barierkach ulicznych
- znakach drogowych
- elementach torów kolejowych
- elementach infrastruktury komunikacyjnej
- deklach od studzienek komunikacyjnych
Chcąc oddać do złomu samochód upewnij się najpierw, że wybrany punkt posiada uprawnienia pozwalające na wyrejestrowywanie pojazdów. Nie próbuj również rozbierać zarejestrowanego auta na części samodzielnie – to niezgodne z prawem.
Najnowsze komentarze