Złom jest surowcem, który bez wątpienia idealnie nadaje się do przetwarzania i poddawany jest recyklingowi. Co możemy zaliczyć do złomu? Różnorodność przedmiotów jest spora, są to między innymi: konstrukcje stalowe a dokładniej ich elementy, odpady metalowe czy samochody. Takie przedmioty, możemy spotkać w każdym gospodarstwie domowym czy przedsiębiorstwach. Zanim złom zostanie dostarczony do właściwego punktu skupu, należy go najpierw odpowiednio posegregować. Wyróżniane są trzy typy złomu: żeliwny, stalowy oraz metale kolorowe.

Co nazywamy złomem?

Złomem, są wszystkie metalowe elementy, które straciły swoją funkcję czy właściwości i nie nadają się już do dalszego eksploatowania. Możemy go podzielić biorąc pod uwagę pochodzenie materiału bądź kolor. Każdy, powinien zostać zutylizowany w odmienny, odpowiedni sposób. Musimy mieć na uwadze, że gdy pozbędziemy się go w nieodpowiedni sposób, grozi nam kara grzywny. 

Złom powinniśmy oddać do specjalnego punktu, w którym zostanie on przetopiony i będzie mógł zostać ponownie użyty. Jeśli chodzi o podział, złom możemy podzielić głównie ze względu na rodzaj metalu, jaki został użyty. Każdy z nich, posiada osobną stawkę, która otrzymamy za każdy kilogram złomu jaki dostarczymy do skupu. 

W jaki sposób transportować złom?

W żadnym wypadku transport złomu Warszawa, nie może odbywać się w dowolny sposób. Są określone warunki, jak ten transport powinien przebiegać. Złom, przede wszystkim powinien być przewożony w bezpiecznych warunkach. Przeznaczone są do tego specjalne kontenery oraz samochody dostawcze. Rozmiary kontenerów są różne, wszystko zależy od tego jaka ilość złomu jest do odebrania. Używanie samozaładowczych samochodów, w znacznym stopniu usprawnia pracę. Kontenery, jak już wyżej wspomniano mają różne wymiary ale również sposoby otwierania.

Aby móc przewozić złom, przewoźnik powinien posiadać odpowiednie zezwolenie. Każdy z odpadów, ma swój odrębny kod. Po złożeniu wniosku w miejscu zamieszkania bądź miejscu siedziby firmy, starosta wydaje takie zezwolenie. W formularzu, musimy zamieścić informacje na temat tego, jakie rodzaje odpadów będziemy transportować, gdzie nasza działalność jest prowadzona oraz czym będą transportowane opady(jaki jest sposób oraz środek transportu). Powinniśmy również zamieścić tam informacje na temat możliwości organizacyjnych oraz technicznych, które umożliwiają wykonywanie działalności transportu a także informacje o okresie, w jakim prowadzimy naszą działalność.